У Казахстані почались протести та масові затримання: опубліковано відео

У Казахстані почалися протести і масові затримання, в Астані та Алма-Аті поліція затримала близько 30 осіб.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Настоящее время“.

У столиці більшість затриманих були незадоволені рішенням про перейменування міста в Нур-Султан в честь екс-президента Назарбаєва, який днями раніше оголосив про відставку, але в Алма-Аті багато затриманих просто прийшли в центр міста відсвяткувати Новруз.

І в Алма-Аті, і в Астані журналістів, які знімали, як поліція затримує демонстрантів, оточили молоді люди, які заважали висвітлювати арешти. Вони загороджували об’єктиви камер журналістів і вимагали “не показувати негатив”. Саме після їх дій поліція в Астані затримала журналістку Світлану Глушкову.

Поліцейський пояснив затримання журналіста тим, що на Світлану надійшла заява від якоїсь жінки. “Мене затримали. Мені потрібен адвокат. Я перебуваю в Сариаркінському управлінні”, – встигла написати кореспондент у редакційному чаті вранці перед затриманням.

Через три години Глушкову випустили з відділку, але потім негайно знову затримали. За словами кореспондента, поліція попросила залишитися її у відділенні, щоб у них була можливість скласти на неї протокол про адміністративне правопорушення.

“Адвокати кажуть, що адміністративний протокол можна скласти в будь-якому місці, для цього необов’язково утримувати людину. Але вони мене утримують вже п’ять годин, хоча насправді вже все оформили. Не випускають, і все”, – розповіла кореспондентка.

Лише через п’ять годин Глушкову все-таки випустили з відділення.

Оператор Ганизат Оспанов під час затримання отримав травму ноги: у нього сильний вивих, розтягнення, йому наклали гіпс. Зараз Оспанов знаходиться в лікарні.

У Казахстані почались протести та масові затримання: опубліковано відео


Нагадаємо, що парламент Казахстану прийняв поправки до конституції про перейменування столиці Астани в Нурсултан — на честь Нурсултана Назарбаєва, який пішов у відставку з поста президента 19 березня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *